Снимка: Пиксабей
Здравословни проблеми за децата в наш град.
Ръст на болните деца в Ямбол. Детското отделение на областната болница е пълно, а при усложнения от грип малките пациенти се пренасочват към лечебни заведения в други градове. За цялата област има само едно детско отделение.
„Имаше семейство, в което едните бяха с коронавирус, а другите с грип. Има такива комбинации. Тази година се забелязва значително повишаване на острите респираторни инфекции“. Това обясни за bTV педиатърът д-р Ванушка Стефанова.
„С освобождаването на мерките значително се повиши заболеваемостта. Доста време бяхме затворени и изолирани. Вероятно това промени имунитета“, добави тя.
„Симптомите са висока температура, отпадналост, кашлица, хрема, може да има повръщане, диария“, посочи педиатърът. Според нея обявяването на грипна епидемия би ограничило разпространението на вирусите.
„Ако нашата болница няма свободни легла, длъжни сме да осигурим другаде хоспитализация“, уточни д-р Стефанова, пише novini.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов
Дата: 24/06, 19:07
Дядо прегази с трактор едногодишния си внук
Дата: 24/06, 18:58
Биков: Ако бюджетът бъде приет в този си вид, прогресът ще е сходен с този от времето на Жан Виденов
Дата: 24/06, 18:54
Парпулова е шампионка по бокс
Дата: 24/06, 18:49
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 24/06, 18:40