Проф. Христова с идея: Ако се вдигне процентът за влизане в НС, ще се изчистят тези, събрани от кол и въже


06/01/2023, 19:35

снимка Булфото

Сопред политическият анализатор проф. Антоанета Христова може би не е лоша идея 4-процентната бариера за влизане в парламента да се вдигне още. 

"Вижда се, че "Продължаваме промяната" по никакъв начин не са желан партньор, че към тази партия има недоверие от страна и на другите партии в парламента, а и на членове на ПП, и на "Демократична България". Вероятността за успех на третия мандат е 4-5%. Отива се към избори", коментира тя пред БНР.

И подчерта, че управленската декларация на ПП е имала предизвестен неуспех.

Тя допълни, че президентът е влязъл в обувките на собствената защита и се представя като образ, който подава ръка:

"Но когато си направил такова разделение между политическите сили, не може да очакваш, че лесно ще си протегнат ръка. Всичко е театър и си личи".

По думите й трябва да се променят условията на играта и трябва да се вдигне бариерата за влизане в парламента. 

"Така хора, събрани от кол и въже, ще се изчистят от парламентарната среда. Качеството в парламента стана много ниско и то трябва да бъде подобрено, а това може да стане чрез изработване на елити", смята Христова.

Според политическия анализатор БСП ще получи третия мандат.

"Президентът вижда себе си като човек, избран предимно от левицата. И това ще бъде жест към левите избиратели. Фактът, че за трети път Корнелия Нинова няма да може да състави правителство, ще изиграе негативна оценка за нея като лидер. И двете неща са в плюс за президента Румен Радев", смята политологът.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тяло на мъж е намерено на железопътната линия между Змейово и Стара Загора
Дата: 12/05, 12:49

Пътник от фаталната катстрофа: Камионът беше в аварийната лента и автобусът без никакви спирачки се вряза в него
Дата: 12/05, 12:46

Корнелия Нинова не одобрява мерките на ПБ за овладяване на цените
Дата: 12/05, 12:36

Обвиниха мъж за заплахи срещу жена му и удар с пепелник по главата
Дата: 12/05, 12:30

Шефката на правната комисия: Зададохме правилния тон
Дата: 12/05, 12:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия