кадър: БНТ
Световната футболна централа ФИФА обяви, че е отворила наказателни процедури срещу отборите на Аржентина и Хърватия заради инциденти на мачовете им срещу Франция и Мароко на Световното първенство в Катар.
Процедурата срещу Аржентина е заради "възможно нарушаване на член 11 (обидно поведение спрямо принципите на феърплей) и на член 12 (некоректно поведение на играчи и официални лица) по време на финала с Франция".
Вероятно става въпрос за поведението на вратаря Емилиано Мартинес. Аржентина рискува наказание и заради нарушение на правилника за медии и маркетинг, предава Спортал.
ФИФА отвори и процедура срещу хърватската федерация за "възможни нарушения на член 13 (дискриминация) и на член 16 (ред и сигурност по време на мач) заради двубоя за трето място срещу Мароко, спечелен с 2:1".
Не се уточнява да възможните нарушения, но видеоклипове с празненствата на хърватските футболисти разкриха, че някои от тях са пели националистически песни с фашистки уклон.
В комюникето си ФИФА уточни, че е наложила наказания на федерациите на Мексико, Еквадор и Сърбия заради обидни песни от феновете на тези отбори. Мексико е наказан с глоба от 100 000 швейцарски франка и условно мач пред закрити врати, Еквадор има глоба от 20 000 швейцарски франка, а Сърбия - 50 000 швейцарски франка и частично затворени трибуни в един мач.
Седем футболисти на Сърбия бяха наказани заради лошо поведение на мача с Швейцария.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Яйцата намаляват риска от Алцхаймер с до 27%
Дата: 09/05, 21:44
39 задържани в Париж след забранени крайнодесни и антифашистки демонстрации
Дата: 09/05, 21:24
Татяна Султанова: Моите очаквания за правителството бяха за нови хора с нов морал
Дата: 09/05, 20:591 Коментар
Мартин Димитров: Когато министрите не са ярки фигури, повече власт отива в премиера
Дата: 09/05, 20:471 Коментар
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 20:40