Снимка Булфото, архив
Някъде вече децата се връщат в училище:
Грипната епидемия в област Бургас се прекратява и от утре децата се връщат на училище, реши Областният щаб.
От 12 до 17 януари учебните занятия бяха преустановени и се премина в неприсъствена форма на обучение в училищата и университетите на територията на област Бургас.
Преустановени бяха плановите консултации на здрави бременни жени и кърмачета, както и на всички профилактични прегледи и имунизации. Свижданията в болниците също не бяха позволени.
Контролът по филтрирането на болните деца в детските градини, както и на персонала, е затегнат.
По данни на Регионална здравна инспекция се наблюдава значителен спад в нивата на заболелите и тенденция за нормализиране на обстановката, предава БТВ.
По думите на областния управител проф. Мария Нейкова въведените миналата седмица мерки са навременни и са дали своя резултат.
На територията на област Бургас има свободни 47 педиатрични легла, или 29% от всички детски легла в областта.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бюджетната комисия в НС запази размера на данъчни облекчения за родители
Дата: 21/07, 18:00
От утре променят движението по участък на АМ "Тракия"
Дата: 21/07, 17:47
Обискираха офис на унгарската партия Фидес
Дата: 21/07, 17:42
Комисията по отбрана в НС даде зелена светлина за 8 американски самолета и 250 военни в Безмер
Дата: 21/07, 17:32
МОН обсъжда с родителите ваканциите, неучебните дни и началото и края на двата срока за учебната 2026/2027 г.
Дата: 21/07, 17:24