Реал победи Атлетико след обрат

Дата: 27/01, 01:29

кадър:  Stream Sb

Реал Мадрид спечели по драматичен начин дербито с Атлетико Мадрид от 1/4-финала за Купата на Краля. "Белият балет" се наложи с 3:1 след обрат и продължения и така зае последното свободно място в следващата фаза на турнира.

"Дюшекчиите" поведоха с попадение на Алваро Мората в 19-ата минута, но Родриго в 79-ата изравни, като така прати мача в продължения. Там Карим Бензема изведе домакините напред в 104-ата минута, а в 120-ата Винисиус реши всичко, вкарвайки трети гол за своя тим. За успеха на "кралския клуб" помогна и фактът, че съперникът им остана с човек по-малко в 99-ата минута, когато Стефан Савич получи червен картон.

Карло Анчелоти бе избрал да стартира двубоя с Карим Бензема на върха на атаката и Винисиус Жуниор и Феде Валверде по крилата. В средата на терена действаха Едуардо Камавинга, Лука Модрич и Тони Кроос, предава Спортал.

Диего Симеоне пък заложи на Анхел Кореа и Алваро Мората в предни позици, като теимаха подкрепата на Антоан Гризман и Коке по двете крила, а в центъра на терена си партнираха Тома Льомар и Родриго де Пол.