Снимка: Булфото, архив
Дежурен екипаж на самолет C-27J "Spartan" от 16-а авиационна база – Враждебна от състава на Военновъздушните сили (ВВС) осигури днес, 7 януари, въздушен транспорт от София до Варна и обратно на медицински екипи от Военномедицинска академия и УМБАЛ "Александровска" при създадена донорска ситуация за органна трансплантация в МБАЛ - Силистра. Това съобщават от Министерството на отбраната.
Самолетът излетя в 06.34 ч. за летище Варна и в 16.56 ч. се завърна обратно в София.
Задачата за осигуряване на въздушен транспорт за медиците беше изпълнена успешно. Командир на екипажа беше майор Дарина Христозова, помощник-командир майор Николай Георгиев и борден инженер капитан Огнян Лидански.
В МБАЛ – Силистра беше реализирана първата за годината донорска ситуация. Донорът е 69-годишен мъж, приет в лечебното заведение вследствие на тежък вътремозъчен кръвоизлив, съобщават от болничното заведение.
Експлантацията на органите бе извършена от специализиран екип на ВМА – София, със съдействието на д-р Радослав Неделчев- координатора по донорство и д-р Данчо Данаилов – заместник-координатор по органодонорство и председател на комисията по установяване на мозъчна смърт към МБАЛ – Силистра.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Адвокат: Жените са объркани от новите правила за козметични процедури
Дата: 13/01, 17:12
Учениците във Варна преминават на онлайн обучение от утре
Дата: 13/01, 17:12
Турски прокурор простреля бившата си съпруга по време на дело
Дата: 13/01, 17:07
Рекламен експерт: Тръмп прави беля, когато не се изпълнят неговите искания
Дата: 13/01, 16:561 Коментар
Кола блъсна пешеходец в Хасково, шофьорът избяга от местопроизшествието
Дата: 13/01, 16:501 Коментар