Везенков с 16 точки при загуба на Олимпиакос

Дата: 18/10, 23:10

Кадър: Youtube, Sacramento Kings

Гръцкият Олимпиакос, с българския национал Александър Везенков в състава, отстъпи пред Анадолу Ефес с 89:91 (23:11, 21:30, 26:24, 19:26) като гост в Истанбул в среща от четвъртия кръг на Евролигата по баскетбол.

Олимпиакос допусна втора загуба от началото на сезона и продължава с актив 2-2, като продължава да няма победа като гост. Анадолу Ефес записа втора победа и също вече е с баланс 2-2, предава БНР.

Александър Везенков бе сред най-резултатните за гостите от Атина и завърши с 16 точки, 6 борби и 2 асистенции за 30 минути на терена.

Баскетболистите на Олимпиакос започнаха отлично и поведоха с 15 точки при 23:8, а след 20 минути игра резултатът бе 23:11.

До почивката обаче домакините намалиха изоставането си и се доближиха само на 3 точки от противника - 41:44.

Последва равностойна трета четвърт, в която гостите задържаха водачеството, като преднината им преди последните 10 минути бе 70:65.

В оставащото време Анадолу Ефес се пребори за успеха, лишавайки Олимпиакос от първа победа като гост за сезона. Гръцкият тим изоставаше в борбата под коша и демонстрира по-слаба стрелба от игра от противника.

Шейн Ларкин бе най-резултатен за победителите с 24 точки, 2 борби и 4 асистенции, а за Олимпиакос с 20 точки завърши Еван Фурние.