Везенков отбеляза 20 точки за победата на Олимпиакос

Дата: 28/09, 23:08

снимка: Булфото

Българският национал Александър Везенков отбеляза 20 точки за победата на Олимпиакос със 79:74 (22:19, 19:15, 19:29, 19:11) над Перистери в мач от полуфиналите на турнира за Суперкупата на Гърция по баскетбол.

Тежкото крило прибави към статистиката си и 4 борби в първия си официален двубой след завръщането си от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

В неделя "червено-белите" от Пирея ще срещнат големия си съперник Панатинайкос в спора за трофея. Европейските шампиони победиха в първия полуфинал Арис с 81:68.

Успехът над Перистери не дойде никак лесно за тима на Олимпиакос, който изоставаше с осем точки в третата четвърт и с три преди началото на последния период. До този момент Везенков бе играчът, който държеше тима си в мача с 18 точки. В последните 10 минути обаче много силно включване направи сръбският център Филип Петрушев, който завърши с 18 точки. Тайлър Дорси, Еван Фурние и Моузес Райт добавиха по седем точки за победителите, предава БТА.

За Перистери Кристофър Кофи бе най-полезен с 19 точки, а 14 прибави Тобин Карбери.