Григор среща чех в събота

Дата: 27/04, 03:00

Кадър: Макс спорт

Карлос Алкарас отнесе Александър Шевченко за 69 минути на старта на защитата на титлата от Мастърс турнира в Мадрид.

Испанският тенисист спечели с 6:2, 6:1, като не остави шанс на съперника дори да помисли за изненада. Карлитос изтри всякакви съмнения около кондиционното му състояние, след като не бе играл от месец - от загубата срещу Григор Димитров в Маями на 29 март.

Световният №3 проби още в първия гейм от мача, след това го направи още два пъти в откриващия сет, а Шевченко все пак отвърна с един рибрейк. Във втората част Алкарас влезе в режим "газене" и проби цели четири пъти подаването на казахстанеца. И отново допусна един пробив, но пък в другите два сервис гейма даде две точки на съперника, предава Дир.бг.

Публиката подкрепи мощно следващата суперзвезда на испанския тенис, който вече смело поема наметалото от големия Рафа Надал.

Следващият съперник на Алкарас е Тиаго Сейбот Вилд от Бразилия, който днес победи Лоренцо Музети с 6:4, 6:4.

Григор Димитров ще започне своето участие в Мадрид в събота, а мачът му срещу чеха Якуб Менсик е четвърти в програмата на Корт №3.

Това би следвало да означава, че двубоят на българина няма да започне преди 18 часа наше време.

При победа, Димитров чака победителя от Феликс Оже-Алиасим и Адриан Манарино, които също ще играят във вечерните часове на събота.

Двамата не са се срещали досега, а 74-ият в ранглистата Менсик направи фурор през този сезон, като победи хора като Гаел Монфис, Анди Мъри и Андрей Рубльов.

Големият мач на деня в събота е между любимеца на публиката в Мадрид Рафа Надал и Алекс де Минор от Австралия.

Той е трети в програмата на централния корт "Маноло Сантана", като преди него играят световната №1 при жените Ига Швьонтек (срещу Сорина Кърстя) и поставеният под №1 при мъжете Яник Синер (срещу Лоренцо Сонего).