Шефът на ИАЛ: До средата на месеца в търговската мрежа ще е налично липсващо в момента лекарство за диабетици


08/02/2023, 13:26

кадър Нова нюз

До средата на месеца в търговската мрежа ще е налично липсващо в момента лекарство за диабетици. Това коментира директорът на Изпълнителна агенция по лекарствата Богдан Кирилов пред Нова нюз.

'Към момента са доставени 9600 опаковки "Оземпик". Всички национални изисквания са изпълнени. Очаква се само потвърждение от квалифицираното лице на производителя, че тези опаковки могат да бъдат пуснати на пазара. Това вероятно ще се случи до средата на февруари", посочи Кирилов. 

Към момента са изчерпани количествата от 1 милиграм на лекарствения продукт, уточни той.

Шефът на ИАЛ коментира и недостига на лекарствени продукти от три групи антибиотици и посочи какви са извършените доставки в рамките януари. По негови думи с въпросните доставки е запълнен недостигът от производствените затруднения.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 05:50

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 05:40

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 05:30

Спортът по телевизията във вторник 12 май
Дата: 12/05, 05:00

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 12/05, 04:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия