pexels.com
В дерби от средата на таблицата в ББЛ А група Левски София 2022 постигна трудна победа срещу Правец със 73:63 в столичната зала "Триадица".
Столичният тим поведе с 9 точки още през първата част, но след края й преднината му бе почти минимална – 19:17. Двата отбора правеха много пропуски през втория период. Баскетболистите на Иван Коцев успяха да изравнят, но не и да стигнат до пълен обрат, като на почивката съперникът отново водеше, този път при 31:28. След паузата Левски София 2022 поведе с 14 точки и въпреки че Правец успя да се доближи само на 5, до размяна на водачеството така и не се стигна, предава Спортал.
С дабъл-дабъл за победителите завършиха Асен Попов (19 точки и 11 борби) и Мартин Димитров (13 точки и 11 борби), Кристиян Георгиев добави 10 точки.
Над всички за гостите бе Данаил Христов с 25 точки и 16 борби, Ценко Наков записа 17 точки, 7 борби и 6 асистенции. Павлин Ганчев има 11 борби.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Израелски дрон удари Южен Ливан ден след сключването на пакта за сигурност
Дата: 27/06, 14:59
Петролен танкер бе ударен от "неидентифициран снаряд" в Ормузкия проток
Дата: 27/06, 14:53
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 27/06, 14:52
Асен Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" и да дадат повече пари за майчински и детски?
Дата: 27/06, 14:50
Банка ДСК спира част от услугите си на 29 юни за няколко часа
Дата: 27/06, 14:39