Кадър Ютуб
Единственият българин в тенис елита Григор Димитров ще се завърне на турнира от категория АТР 250 в Лос Кабос, след като организаторите му предоставиха „уайлд кард“. Участието на първата ни ракета съвпада с юбилейното десето издание на надпреварата, което придава допълнителна тежест на събитието.
Това ще бъде второ реално участие за Димитров в мексиканския курорт. Първото беше през 2019 г., когато той записа победа над Стив Джонсън в драматичен трисетов мач (7-6, 4-6, 7-6), преди да бъде спрян на осминафиналите от аржентинеца Гуидо Пея с 4-6, 2-6, пише Спортал.бг.
Тазгодишното издание на турнира ще се състои между 25 юли и 1 август.
„2026 г. е изключително специална за нас. Отбелязваме десет години, изпълнени с усилена работа, незабравими истории и качествен тенис. Гордеем се с развитието на турнира и затова продължаваме да инвестираме в още по-високо ниво на организация и конкуренция“, коментира директорът на събитието Хосе Антонио Фернандес.
Освен тенис от висок клас, организаторите са подготвили и богата съпътстваща програма. През цялата седмица феновете ще могат да се насладят на концерти, развлекателни събития и специално шоу за закриването на юбилейното издание. Инфраструктурата също е подобрена, като за първи път комплексът ще разполага с шест корта вместо досегашните пет.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Богдан Богданов: България може да изнася газ
Дата: 09/07, 19:251 Коментар
Журналист: Очаквам заповед на Тръмп за превземане на Ормузкия проток
Дата: 09/07, 19:21
Йордан Лечков празнува рожден ден
Дата: 09/07, 19:13
Внезапно почина дългогодишният ръководител на „Рубишипс“ Роберт Радославов
Дата: 09/07, 19:04
Мухова стигна първи финал на Уимбълдън
Дата: 09/07, 18:49