Стопкадър Нова Тв
Роден експерт коментира влаковата катастрофа в Гърция.
Твърде е рано да се правят генерални изводи каква точно е причината за катастрофата. Това каза железопътният експерт Марио Нинов в „Интервюто на Нова“.
„Имаше информация, че е преминат червен сигнал. В България, за да се премине червен сигнал има съответни правила и документи“, допълни той. Нинов коментира и думите на началник-гарата на Лариса, че е дадена заповед, която не е изпълнена от системата. Той посочи, че не трябва да се бърза да се правят изводи.
Нинов не беше категоричен дали машинистите са виновни за сблъсъка или не. Той подчерта, обаче, липсата на спирачен път. Ако машинистът на товарния влак беше използвал спирачките, размерите на трагедията щяха да бъдат по-малки, допълни експертът.
Нинов коментира и сензорите, които могат да предупредят за нередности на пътя. Експертът посочи, че в страната ни има само два локомотива, които са снабдени с такава система, която може да посочи какво се движи срещу тях и с каква скорост.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 00:40
На 13 май отдаваме почит към паметта на Свети Георги Изповедник
Дата: 13/05, 00:30
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 00:01