Пиксабей
40-годишен бе признат за виновен в това, че в периода от м. ноември 2017 г. до м. септември 2022 г. включително, след като е бил осъден с влязло в сила решение на Районен съд – Варна, да издържа свой низходящ – дъщеря си, съзнателно не изпълнил това си задължение за повече от две месечни вноски – общо 59 месечни вноски.
Подсъдимият е трябвало да заплаща на дъщеря си, чрез нейната майка и законен представител, ежемесечна издръжка в размер на 100 лева месечно, като общата стойност на задължението му за периода е 5900 лева.
Освен това, деянието е извършено повторно, след като вече е бил осъден с влязла в сила присъда за неплащане на издръжка - престъпление по чл. 183, ал.4 от НК.
Състав на Районен съд - Варна наложи на 40-годишния подсъдим наказание „пробация“, като в продължение на 8 месеца той подлежи на задължителна регистрация по настоящ адрес с периодичност два пъти седмично, както и на периодични срещи с пробационен служител за същия срок.
Съдът наложи на подсъдимия и наказание „обществено порицание“,
което да бъде изпълнено чрез обявяване на присъдата в Кметството по
местоживеенето му.
15-дневен е срокът за обжалване на присъдата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Смилов: Новият правосъден министър ме притеснява
Дата: 08/05, 10:09
Явор Дачков: Много добра реч на Румен Радев в парламента
Дата: 08/05, 10:08
Ипотечен калкулатор - или кога да си направите сметката, преди да вкарате депозит за жилище?
Дата: 08/05, 10:08
„Асфалтът е колкото нокът“: Спорен ремонт на 500 метра улици в село Лик - за над 50 хиляди евро преди изборите
Дата: 08/05, 10:02
Дани Петканов претърпя тежък инцидент във фитнеса
Дата: 08/05, 09:59