Булфото
Българската здравна система е на ръба. Това не е предупреждение, а реалност, заяви д-р Николай Брънзалов, председател на Българския лекарски съюз, предаде БГНЕС.
Д-р Брънзалов заяви, че от началото на годината са получили многобройни оплаквания от медицинските заведени за безизходното финансово положение, в което са изпаднали.
“Разходите в здравната система растат главоломно. Две години няма актуализация на бюджетите, което води до дефицити и напрежение, което ще се отрази на работата на лекарите с пациентите”, заяви председателят на БЛС.
Той подчерта, че не трябва повече да се оправдаваме с "липса на бюджети".
“Проблемът е национален и изисква извънредно мерки. Нашето искане е подписване на анекс към Националния рамков договор между НЗОК и БЛС и актуализация с 25%”, каза д-р Брънзалов.
Той напомни, че работещите в системата на здравеопазването са в топ 5 на плащащите данъци.
"Ние не искаме помощи, а това, което ни се полага", каза още председателят на БЛС.
Д-р Брънзалов призова министъра на здравеопазването да влезе в ролята на медиатор между НЗОК и БЛС, за да се подпише анекс.
"Явно кризата е в сила във всички други отрасли, само не и в здравеопазването”, обобщи д-р Брънзалов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ТУ – Варна засади 32 дръвчета в инициативата „Засади дърво – остави следа“
Дата: 08/04, 15:24
Откриха мъртъв човек в контейнер за боклук в Пловдив
Дата: 08/04, 15:17
Почина тв водещата Рени Анастасова
Дата: 08/04, 15:041 Коментар
Мария Силвестър преобръща живота на майка на 3 деца
Дата: 08/04, 15:00