Снимка: Булфото
Няма пряка заплаха за националната ни сигурност. Това обяви пред Bulgaria On Air военният министър Димитър Стоянов.
Думите му идват в отговор на статията на Financial Times, в която се твърди, че Иран обмисля нападения срещу американски бази в Европа, споменавайки и България.
"Министерството на отбраната работи с конкретни данни от службите. И днес съм запитал българските служби, идващата информация е съществено различна от тази във Financial Times. Такива публикации единствено могат да притеснят българското гражданство. Рискът е изключително нисък, няма пряка заплата за България", заяви военният министър.
Вътрешният министър Иван Демерджиев обяви, че в района на Безмер, където има разположени военни самолети на САЩ, са предприети засилени мерки за сигурност още при пристигането на машините от Вашингтон.
"Следим постоянно ситуацията и процесите. Ще продължаваме да прилагаме мерки, които са изпреварващи и са в много по-голяма степен интензивни спрямо нивото на заплаха към момента", подчерта министърът на вътрешните работи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Проф. Георги Рачев с обнадеждаващи новини за Дунав
Дата: 21/08, 08:13
Има риск от възникване на нови огнища в района на сливенските села Медвен и Градец
Дата: 21/08, 08:05
Продължават преговорите за определяне на минималната работна заплата
Дата: 21/08, 07:59
Интензивен е трафикът за леки автомобили на "Капитан Андреево" и "Калотина"
Дата: 21/08, 07:53