Манчестър Сити с важна крачка към титлата

Дата: 26/04, 02:30

Снимка: Pexels

Манчестър Сити стигна до убедителна победа с 4:0 при гостуването си на Брайтън. "Гражданите" доминираха през целия мач и сложиха край на интригата в двубоя още до 34-ата минута, когато водеха с три гола. Кевин Де Бройне откри резултата в 17-ата минута след великолепен удар с глава. Последваха две попадения на Фил Фоудън - първото след удар от фал и рикошет, а второто след грешка в защитата на съперника. Хуалиан Алварес се разписа след почивката.

Този двубой на теория се водеше от по-тежките за тима на Пеп Гуардиола до края на сезона, въпреки че Брайтън не може да промени много позицията си в класирането до края на сезона. Ман Сити излезе на второ място и изостава на точка от лидера Арсенал, но е изиграл мач по-малко от лондончани. Ако спечелят оставащите си пет срещи, "гражданите" отново ще са шампиони, а от тях само гостуването на Тотнъм изглежда като мач, който може да ги затрудни.

Не е само Георги: На 6 май понеделник имен ден празнуват 12 български имена
Дата: 05/05, 15:54

Аржентина винаги е била символ за финансова некадърност, но Перуката направи валутата й една от най-силните в света
Дата: 05/05, 15:46