Везенков най-резултатен за Олимпиакос на старта на гръцкото първенство

Дата: 07/10, 22:28

снимка: Булфото

Българският национал Александър Везенков отново показа класата си и стана най-резултатен за победата на Олимпиакос като гост на Лаврио с 93:75 (19:22, 21:21, 29:21, 24:11) в среща от първия кръг на първенството на Гърция по баскетбол за мъже.

Везенков започна като титуляр и се отчете с 25 точки. Той добави към статистиката си 9 борби и 2 асистенции за 20:20 минути на паркета.

Двубоят беше изключително оспорван през първите три части, но в последните 10 минути играчите на Олимпиакос доминираха изцяло и стигнаха до успеха с 18 точки разлика. На почивката Лаврио водеше с 43:40, а в началото на второто полувреме с 48:40. До края на третата четвърт обаче гостите направиха обрат 69:64 и до края не изпуснаха водачеството в резултата.

За Олимпиакос Филип Петрушев добави 16 точки, а за домакините с по 13 точки завършиха Сам Грифин и Таз Шърман.

В следващия втория кръг от шампионата Олимпиакос ще бъде домакин на Арис на 13 октомври.