Стопкадър: Нова ТВ
В Брюксел посланиците на Европейския съюз продължават да обсъждат новите санкции срещу Русия. В момента Гърция остава последната държава, която блокира 21-вия пакет, пише "Нова телевизия".
Атина се опитва да избегне забрана за транспортиране на петрол, която ще засегне една от големите петролни компании, собственост на гръцки милиардер. Неговата фирма пренася суровини от Сибир до държави извън Европа.
Миналата година Брюксел обяви, че покупката и преносът на руски горива ще бъдат преустановени от 1 януари 2027 г.
Новият пакет от санкции ще запази и тавана на цената на руския суров петрол от 44 долара за барел, за да бъде предотвратено възползването на Кремъл от увеличаващите се цени след затварянето на Ормузкия проток.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Извънредно в дневния ред: Гласуват окончателно държавния бюджет
Дата: 23/07, 08:11
Жители на Безмер излизат на протест срещу американските самолети: Не искаме да ставаме мишена
Дата: 23/07, 08:04
Натоварено е движението на "Капитан Андреево" и тази сутрин
Дата: 23/07, 07:56
Асен казал на полицаите, че Наталия няма да дойде, ако не я повика той
Дата: 23/07, 07:49
Въвеждат тестове за почтеност за държавни служители на позиции с висок корупционен риск
Дата: 23/07, 07:44