Грузия с втори гол срещу Португалия

Дата: 26/06, 23:23

кадър: БНТ

Грузия води на Португалия с 2:0 в Гелзенкирхен в последен мач за двата отбора от група F. Хвича Кварацхелия откри рано-рано за грузинците още във 2-рата минута, а Жорж Микаутадзе удвои за тях в 57-ата минута от дузпа с третия си пореден гол на Евро 2024. "Мореплавателите" вече си осигуриха първото място в групата, но въпреки това ще се опитат да продължат позитивния си старт и в двубоя срещу Грузия.

Грузинците са на дъното на класирането с една точка, но ако успеят да поднесат сензация и да постигнат първата си победа на голям турнир като самостоятелната страна, имат голям шанс да продължат в следващата фаза.

Днешният сблъсък в Гелзенкирхен е едва вторият мач между Португалия и Грузия изобщо. Предишният бе през септември 2008 г., като в него "мореплавателите" спечелиха с 2:0.

Хороскоп за 29 юни събота: Пари на заем да не дава зодия
Дата: 29/06, 19:30