Йънг Бойс се класира за груповата фаза на ШЛ след победа над Галатасарай

Дата: 28/08, 01:30

кадър: Макс спорт

Отборът на Йънг Бойс се класира за основната схема на Шампионската лига, след като успя да победи в плейофния реванш тима на Галатасарай с минималното 1:0. Единственият гол в мача отбеляза Ален Виржинюс (87').

Швейцарците победиха и в първия мач след друга епична драма, която завърши при 3:2 преди седмица и сега след новия успех днес те продължиха напред с общ резултат 4:2.

Домакините трябва да съжаляват, че не зарадваха препълнениете до край трибуни на стадион “Неф” в Истанбул, тъй като те стигнаха до така важния гол за тях през второто полувреме, но той бе отменен, предава Спортал.

Попадение на гостите също бе отменено преди почивката, когато Коли прати топката в турската врата, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR нулевото равенство бе запазено.

Единственият редовен гол падна късно в 88-ата минута, когато след контраатака Ален Виржинюс се разписа. Това хвърли в дива радост щаба на гостите, но и се случиха грозни ексцесии, след които стражът на турците Фернандо Муслера бе изгонен.

Последва продължение, което бе в рамките на почти 10 минути, но промяна в резултата нямаше и гостите от Швейцария ликуваха.Отпадането на турските шампиони означава абсолютен крах на южната ни съседка в Шампионската лига, след като рано в пресявките отбадна и тима на Фенербахче, воден от Жозе Моуриньо.