Пиксабей
Цигарите поскъпват още от август. Причината – правителството предвижда да увеличи ставката за акциза, който се налага върху тютюневите изделия.
В бюджетната прогноза на финансовото министерство за следващите 3 години са заложени няколко стъпки за повишаване. Първата – от август ще оскъпи кутия цигари с 13 евроцента. След това от март 2027 е планирано още едно увеличение от 12 евроцента на кутия. Последната стъпка е заложена за януари 2028 – още 12 евроцента, предаде NOVA.
Припомняме, че в сряда финансовият министър и вицепремиер Гълъб Донев представи план-сметката за 2026 г. Освен цените на цигарите, се вдигат и тези на винетките с 30 процента. Сред мерките за увеличаване на приходите е повишаването на максималния осигурителен доход от 1 август 2026 г. до 2300 евро. Очакваният допълнителен приход е малко над 90 милиона евро. Планира се и увеличение на минималните осигурителни прагове за определени икономически дейности и професии с по-висок ръст от минималната работна заплата. От тази мярка се очакват около 40 милиона евро допълнителни приходи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Разследване на Генка Шикерова във Варна: С фалшиви нотариални актове от 1944 година са присвоени 400 декара земи
Дата: 25/06, 14:17
Различни условия за екипажите на кораби, плаващи в рискови райони
Дата: 25/06, 14:15
Гюров: Този бюджет е симптом на управление, което предпочита политическия комфорт пред държавническата отговорност
Дата: 25/06, 14:091 Коментар
Диана Русинова: Втора подобна катастрофа като вчерашната на "Тракия" за по-малко от 24 часа!
Дата: 25/06, 14:021 Коментар
Иззеха 240 кг говежда лой без документи на ГКПП "Капитан Андреево"
Дата: 25/06, 13:501 Коментар