Според заповеди от министъра на туризма: До 50 лева за чадър и шезлонг по варненските плажове


30/03/2023, 12:19

Снимка Булфото, архив

Предложените цени за чадъри и шезлонги при новите търгове за отдаване под наем на плажове по Българското Черноморие достигат 50 лева. Това показват първите резултати от избраните фирми и подписани заповеди от министъра на туризма Илин Димитров, съобщава TravelNews. До момента са определени трима наематели от близо 50 търга, като конкурси се провеждат всеки ден. Плажовете се отдават под наем за 5 години.

Най-висока наема цена е достигната за плаж “Младост ММЦ Приморско“ от 251 900 лв. без ДДС на година. За победител е определена фирмата "Ем Би Би Турист“ ЕООД със собственик Михаил Борисов. Тя предлага максимална цена за чадър и шезлонг от 50 лв., показва заповедта на министъра. Началната цена на търга започваше от 117 153 лв. без ДДС.

Наемател на морски плаж "Минерален басейн Север“ във Варна става "Радон“ ЕООД с предложена цена от 32 400 лв. без ДДС на година. Собственик на компанията е Иван Кюмюрджийски. Максималната цена за шезлонг и чадър е 30 лв.

За плаж "Иканталъка 1“ в Каварна е определена за победител фирмата "ВитаЯна Хенди Кенди“ ЕООД със собственик Яна Данаилова. Годишният наем ще е в размер на 30 300 лв. без ДДС. Предложената максимална цена за шезлонг и чадър е 20 лв.

Министърът на туризма Илин Димитров коментира пред TravelNews, че участниците в търговете за плажовете са изключително много.

"Годишните цени за наем са се повишили над 7 пъти заради прозрачните процедури“, казва той.

Димитров си поставя за цел да отдава плажовете под наем, а не на концесия. Той обясни, че разликата между двата варианта е продължителността на договора. За наем той е 5 години, като след това се открива нова процедура. При концесията договорът е за 20 години. По думите му така ще може да се прави по-качествен контрол върху извършваната дейност.

По думите на Илин Димитров, приоритет за министерството при сключването на договор ще са чистотата и поддръжката на зоните, обособени за свободно плажуващи. Министърът подчертава при представянето на приоритетите си за този мандат, че ще се провеждат прозрачни процедури по отдаване под наем на плажовете. На тях има видеонаблюдение и присъствие на представители на Комисията за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество (КПКОНПИ), МВР и ДАНС.


 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Искат три години затвор за комедиантка, пошегувала се със Сюлейман Великолепни
Дата: 12/05, 08:22

Депутатите обсъждат изменения в Закона за съдебната власт
Дата: 12/05, 08:131 Коментар

Тръмп ще се подложи на медицински прегледи
Дата: 12/05, 08:071 Коментар

Автобус се удари в тир преди София, има загинал
Дата: 12/05, 08:021 Коментар

Проф. Рачев: Бурите и градушките продължават поне до 24 май
Дата: 12/05, 07:55

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия