кадър: Нова тв
ДПС ще положи всички усилия, за да има редовен кабинет в България, защото без да се преодолее политическата криза няма как да се преодолеят и другите кризи в страната. Това заяви лидерът на ДПС на пресконференция след края на изборния ден, предава БНТ.
"В тази ситуация, в която се намира държавата, на българските политици ни е нужен разум, отговорност, диалог. След изборните резултати е необходим диалог и в този диалог да намерим онази формула, чрез която дневният ред на хората да стане част от дневния ред на политиците, на Народното събрание, на бъдещия кабинет, за да може да се решават проблемите на хората.
Още в кампанията за 48-ото Народно събрание от ДПС призовавахме всички партии да имат такова поведение, че да имат възможност след изборите да имат диалог помежду си. От нас не очаквайте да чертаем разделителни линии, ние сме тези, които призоваваме за диалог", заяви Мустафа Карадайъ.
Той коментира още, че в ДПС са получени много сигнали за нарушения и поема ангажимент те да се проверят, а ако се установят нарушители - те да понесат отговорността си с цялата строгост на закона.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Указ на президента, с който се предлага на НС да избере Румен Радев за премиер, ще бъде обнародван в "Държавен вестник"
Дата: 07/05, 22:02
Бони Тейлър е в кома след спешна операция
Дата: 07/05, 22:00
Сабрутев: ПП няма да подкрепи кабинет на Радев заради спорни назначения
Дата: 07/05, 21:58
Зеленски предупреди чуждестранните лидери да не присъстват на парада в Москва
Дата: 07/05, 21:291 Коментар