Кадър Youtube, Флагман
Поредица от драматични спасителни акции белязаха днешния ден на плажа в Бургас. Повече от 10 души, сред които и деца, бяха извадени от капана на вълните. Вълнението е изключително силно, а течението дърпа навътре, предупреждават спасители.
Най-тежко е положението около Моста в Бургас, където спасителите не могат да се справят с недисциплинирани летовници, пише Флагман. Там големи групи хора навлизат във водата всички наведнъж, като напълно игнорират предупрежденията. В пик на безумието се превърнаха масовите скокове от Моста в морето – практика, която е абсолютно забранена. При днешното мощно вълнение и силни подводни течения, това е равносилно на самоубийство.
Ситуацията се усложнява допълнително от факта, че по Черноморието все още има празни спасителни постове до началото на юли.
От спасителните служби и концесионерите отправят спешен апел към всички български и чуждестранни туристи да проявят разум. Те призовават стриктно да се следи флаговата сигнализация, да се спазват разпорежданията на екипите на брега и категорично да не се влиза във водата в неохраняеми зони или при липса на спасители наблизо.
„Положението днес е направо страшно. Вълнението е изключително опасно", каза концесионерът на Северния плаж Симеон Цветков. Той призова плажуващите да бъдат изключително отговорни, да не проявяват самонадеяност и да следят стриктно флаговата сигнализация на спасителните постове.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Дата: 02/07, 11:04
Русия и Украйна са в "черен кръст": За първи път в историята две умиращи демографски страни водят пълномащабна война
Дата: 02/07, 11:00
ЕС ще пренасочи средства за Западните Балкани към страните с най-голям напредък по пътя към членството
Дата: 02/07, 10:57
20 български огнеборци отлетяха със "Спартан" да гасят пожари в Испания
Дата: 02/07, 10:54
Напускането на Бош е ясен и лош сигнал за инвестиционната среда в България
Дата: 02/07, 10:51