Редактор: Недко Петров
Стопкадри бТВ
Баща събра хиляди фасове, за да покаже на децата си, че можем да вършим смислени неща, въпреки хората, които замърсяват около нас.
Христо Пейнов е програмист, работи от вкъщи и голяма част от обедната си почивка прекарва в разходка около блока си, като впечатление му правят многото изхвърлени фасове около него.
Боклукът, който се създава, е един вид нюанс. Дали ще е във вас, дали ще е кърпичка, дали ще е опаковка или дали ще е някакъв друг вид боклук, уточнява Пейнов.
В един момент мъжът решава да почисти пространството и събира изхвърлените угарки.
Всеки един човек в София може по всяко едно време във всеки един ден да събере за 10-15 минути по улиците и от градинки поне 100 фаса, за да покаже, че има проблем, добавя той.
Само за няколко месеца Христо успява да събере над 36 000 фаса, а неговата най-голяма мотивация, е децата му да растат с разбирането, че да си хвърляш боклука и отпадъка на обществени места, е нередно.
Има много хора, на които това не им прави изобщо впечатление и те не се замислят, но това също е боклук, който съдържа неразградими съставки, заяви още по бТВ Христо Пейнов.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Трябва ли държавните служители да плащат осигуровки
Дата: 27/02, 11:40
Журналисти: То в един момент вече няма да има смисъл от изборите
Дата: 27/02, 11:32
ЦИК няма да брои наново бюлетини, "Информационно обслужване" ще преизчислява
Дата: 27/02, 11:29
Ватиканът: Папа Франциск спа добре и в момента си почива
Дата: 27/02, 11:26
Преди старта на летния сезон: Одобриха ключови промени в закона за по-лесно наемане на чужденци в туристическия сектор
Дата: 27/02, 11:162 Коментара