кадър Нова нюз
редактор Веселин Златков
Хората в Крумовград могат да си отдъхнат, защото валежите в района започват да се успокояват, това каза по Нова нюз климатологът доц. Симеон Матев. Той подчерта, че до края на денонощието валежите в цялата страна ще спрат.
По негово обяснение, пълната картина на зимни явления, включително рядкото съчетание на гръмотевици и сняг, са резултат от взаимодействието на арктичен и тропичен въздух над страната. За сметка на спирането на валежите, силните ветрове ще останат, каза още Матев.
В нощта на петък и събота на много места ще се образуват поледици, предупреди той.
Следващата нощ пък ще има нахлуване на нова порция арктичен въздух, с което ще започне нов студен период.
„Другата седмица ще сме в плен на истинската зима. Явленията ще са нормални, но такива зими вече са позабравени”, прогнозира климатологът. Той добави, че това ше продължи 3-4 дни, след което времето ще омекне. До края на януари се очаква още едно нахлуване на арктичен въздух, но е рано да се прогнозира какво ще е то, каза още доц. Матев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
ВСС изслушва седмината кандидати за европейски прокурор от България
Дата: 14/01, 08:11
Проф. Радка Аргирова: Пикът на грипа ще дойде в края на януари
Дата: 14/01, 08:11
Почина Клодет Колвин – една от първите фигури в борбата за граждански права в САЩ
Дата: 14/01, 08:03
Пеевски: Честит Банго Васил на всички роми!
Дата: 14/01, 07:54
"Гранична полиция" предупреждава за възможни затруднения при преминаването през граничните преходи с Гърция
Дата: 14/01, 07:52