Пиксабей
При почти 30 градуса температура гърци и туристи от чужбина решиха да направят първия плаж за тази година. В северна Гърция пристигнаха за уикенда и много туристи от България, съобщават хотелиерите, предаде БНР.
Въпреки необичайно високите температури за март, водата в морето е все още студена около 12 градуса, което не попречи на много туристи да плуват в морето.
На островите в Егейско море също отчитат много високи за сезона температури. Много от хотелите вече са заети от туристи. Увеличават се туристическите групи от европейските страни, отчитат на островите.
Дори и на остров Санторини, където намаля силата на трусовете пристигат туристи, които казаха, че не се страхуват от земетресенията.
Властите предупреждават за риск от пожари и въведоха пълна забрана за палене на огън на открито.
Туристическите агенции отчитат много силен интерес от чужденците да посетят остров Елафонисос, който се намира до Крит. Този малък остров спечели първо място сред проучване на туристите за най-красив плаж в света. Той е познат като "розовия плаж", защото пясъкът е цветен, водата е кристално чиста в особен син цвят и наоколо има кедрова гора.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Възобновиха полетите от и до Дубай след кратко прекъсване тази сутрин
Дата: 07/03, 11:39
Назначена е охрана на европрокурора Теодора Георгиева след получени заплахи
Дата: 07/03, 11:32
Вкусът на Гърция – чист зехтин директно от производител
Дата: 07/03, 11:30
Козметика за бебе: какво трябва да знае всеки родител
Дата: 07/03, 11:30
Сметките за ток у нас - по-големи отколкото в чужбина
Дата: 07/03, 11:22