Кадър БНТ
Международната федерация на футболните асоциации (ФИФА) реагира на рекордното постижение на аржентинския нападател Лионел Меси. В среща от втория кръг на груповата фаза на Световното първенство между Аржентина и Австрия-2:0, 38-годишният футболист отбеляза два пъти и вече има 18-сет попадения на Мондиал. Това е най-добрият резултат в историята на турнира, посочва БТА.
„Историята е написана. Лионел Меси е най-резултатният в историята на Световното първенство“, съобщи пресслужбата на ФИФА в социалните мрежи.
Преди това германецът Мирослав Клозе държеше рекорда за голмайстор на Световното първенство с 16 гола. Бразилецът Роналдо е трети с 15, следван от французина Килиан Мбапе и германеца Герд Мюлер (и двамата с по 14).
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Григор Димитров загуби четиричасова битка и отпадна от „Уимбълдън“
Дата: 06/07, 22:421 Коментар
Пресечна точка на ортопедична онкология и ставна хирургия
Дата: 06/07, 22:40
Мартин Грийн пред "Варайъти": Домакинството на България на "Евровизия" ще бъде много специално
Дата: 06/07, 22:26
Инфантино излезе с позиция за отменения червен картон на Флориан Балогун
Дата: 06/07, 22:071 Коментар
Гърция обвини двама чужденци за измама за 4 млн. евро; парите били прехвърлени към българска банка
Дата: 06/07, 21:48