Пиксабей
Руските власти днес освободиха френския изследовател Лоран Винатие, който беше в руски затвор от юни 2024 г. насам, в замяна на освобождаването на руския баскетболист Даниил Касаткин, съобщи руската Федерална служба за сигурност (ФСС), цитирана от Франс прес.
В изявление до медиите ФСС потвърди, че Касаткин се връща в Русия днес и че е бил "разменен“ за Лоран Винатие – 49-годишен френски изследовател, осъден на три години затвор заради това, че не се е регистрирал като „чуждестранен агент“ в Русия. Освен това французинът е обвинен в шпионаж.
Руската агенция РИА отбеляза, че той е бил помилван от руския президент Владимир Путин, след като Франция обяви, че освобождава руския баскетболист.
Адвокатът на Касаткин - Фредерик Бело, днес заяви, че клиентът му вече е отпътувал за Москва, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Тагарев: Нашата ПВО е остаряла, С-300 е доставена през 1989 г., самолетите МиГ29 са още по-стари
Дата: 05/03, 09:18
Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 05/03, 09:10
Варненец към общината: Докога ще паркираме колите си в това езеро на ул. "Карамфил" във Варна?
Дата: 05/03, 09:03
Експерт: Цените на бензина и дизела ще се повишат с 15 евроцента до дни
Дата: 05/03, 08:46
Над 100 български туристи са блокирани в Малдивите
Дата: 05/03, 08:422 Коментара