Тома Биков обясни защо Желязков прекрати заседанието на НС


01/06/2023, 11:10

Редактор: Недко Петров

Стопкадър Нова нюз

Депутатът от ГЕРБ-СДС Тома Биков направи коментар за физическите сблъсъци в парламента и обясни защо Росен Желязков е решил окончателно да прекрати днешното заседание на Народното събрание.

„След следващата точка, която колегите от „Възраждане“ бяха предложили в дневния ред, и господин Желязков, когато направи своето предложение, добави, че в крайна сметка, ако народните представители са готови да го опровергаят, че работата може да продължи нормално, то е готов да ги изслуша. Това не се случи и мисля, че ако следващите два часа трябваше да се продължи в този стил, то по-добре изобщо да не работим. Не е проблем обаче, че заседанието днес е прекратено, тъй като законите може да ги приемем и утре. Проблем е, че се създава ситуация, в която парламентът може да стане излишен“, заяви по Нова нюз Биков.  

„Никой от ГЕРБ не участва в тези сблъсъци и няма да участва в такави грозни сцени. Българският парламент не се нуждае от подобни ексцесии“, каза още Биков, преди да бъде прекъснат с въпрос от водещата на „Твоят ден“.

 „И друг път сме виждали това, но такава равносметка на счупени очила, одрани бузи, наплюти депутати и така нататък, виждаме за какво става въпрос в парламента. Мисълта ми не е лично към Вас, а изобщо към всички политически формации в парламента. Това ли е начина, това ли е диалогичността, която се показва?“, попита Лора Инджова.

 „Вижте, думата парламент идва от говорене. В парламента най-голямата сила е силата на аргументите, а не силата на физическото състояние на един или друг народен представител. В този смисъл, ако някой си мисли, че с подобни физически сблъсъци може да наложи своето виждане, то той се лъже, защото парламентът няма такава функция и не това е определящо“, отговори Биков.

„Парламентарната сила в парламента идва тогава, когато може да убедиш останалите в правотата на твоята гледна точка. Или пък поне да ги приближиш максимално до нея. Мисля, че подобни сблъсъци единствено раздалечават различните гледни точки, което превръща сблъсъка в цел, а не в средство за постигане на някакъв резултат. От това, което се случи днес например, няма никакъв положителен резултат. Със сигурност има негативен резултат, както за едната формация, така и за другата, която участваше, и изобщо за хората, които участваха в това“, добави Тома Биков.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ройтерс: Катарски танкер пътува към Ормузкия проток
Дата: 10/05, 00:45

На 10 май имен ден празнуват хората с имена, производни на Симеон
Дата: 10/05, 00:30

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 00:10

Политологът Тончо Краевски: Стабилно мнозинство не означава край на политическата нестабилност
Дата: 10/05, 00:00

Експерт: Имотният бум от последните години приключи
Дата: 09/05, 23:55

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия