Кадър Телеграм
Руският олигарх и създател на ЧВК Вагнер Евгений Пригожин продължава да налива масло в огъня и да разбива от критики руското военно министерство. Той продължи с цветист език по адрес на министерството - изобщо планирало ли е нещо, проверило ли е на практика как ще работят плановете, могло е да иде пред Думата и да каже на руските депутати, че "се наср**ме и гащите са пълни", предаде Актуално.ком.
Можело е да се въведе военно положение за пълна мобилизация на руската армия, продължава Пригожин и директно обвинява ръководните фактори в руското военно министерство в държавна измяна заради допускането части от Белгородска област да попаднат във вражески ръце.
Най-святото място, което врагът няма да обстреля, е там, където е Шойгу - ако го ударят, може и да спечелим войната, нарежда създателят на ЧВК Вагнер.
В дневния си анализ ISW – американският мозъчен тръст Институт за изучаване на войната, обръща внимание на интервю, касаещо командващия десантните части на руските ВВС генерал Михаил Теплински. Интервюто излезе в Телеграм канал, свързван с ЧВК Вагнер и в него се говори как Теплински, който Пригожин открито подкрепя, поел отговорността за отбраната при Бахмут и че ситуацията там се развива в условия на пълномащабна украинска атака, а не на операции тип "разузнаване в бой".
Интервюто излезе точно след информация, че генерал Валерий Герасимов поема пряко командването на юг – Пригожин отдавна напада точно Герасимов и руския военен министър Шойгу, а интервюто за Теплински е явно поредната фаза в тази "институционална" война.
Interestingly, Prigozhin suggests that the Russian military leadership may consider deploying tactical nuclear weapons to the Belgorod Oblast to show how smart and mentally ill they are. pic.twitter.com/2M9hS1vpWB
— Volodymyr Tretyak 🇺🇦 (@VolodyaTretyak) June 7, 2023
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00
Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55
Гърция иска да ограничи масовия туризъм в популярни дестинации в страната
Дата: 11/05, 23:49
Виктор спечели тази вечер в "Като две капки вода", но не се класира във финалната четворка
Дата: 11/05, 23:42
Любослав Пенев отправи емоционален призив в личния си профил
Дата: 11/05, 23:35