Редактор: Недко Петров
Стопкадри Нова Тв
Трагедиите след взривяването на язовир „Нова Каховка“ в Украйна продължават.
„Много украинци нощуват на покривите в къщите си, които са под вода. Една наша телевизионна водеща на украински Маша Ефросинина каза, че нейна приятелка с двете си бебета близначки също са нощували на покрива, но той не ги е удържал, и са загинали и тя, и децата“, каза по Нова Тв проф. Михаил Станчев.
_%20422x%20657.png)
„Мен така ме впечатли, че след взрива много руснаци изтеглиха и войските и техниката си, с изключение на няколко от едно поделение, които явно не са ги предупредили. Те спяха на дървета, а после ги евакуираха. Много граждани обаче не са евакуирани“, допълни проф. Станчев.
_%20425x%20689.png)
„Дали руснаци отвътре са взривили язовира или стената понеже е стара, не е издържала, не може да се каже със сигурност. Никой не е казал дали са го взривили украинците или руснаци, явно очакват да се разбере. Местните хора казват, че това са го направили руснаците, на ако анализираме на кому е изгодно от гледна точка, казват, че това го е направила украинската страна с цел да потопи руските войски. Ама те си имат разузнавателни служби и са изтеглили предварително войниците си“, каза още проф. Станчев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 14:28
Без денонощна аптека във Видин
Дата: 09/05, 14:20
Производителите искат закон за кооперирането
Дата: 09/05, 14:10
Петер Мадяр полага клетва като премиер на Унгария
Дата: 09/05, 14:00
Африкански прах, валежи и бури в Гърция тези дни
Дата: 09/05, 13:50