Снимка: Министерство на отбраната
Спасителната акция в Рила приключи успешно. Момчето със счупен глезен, за което по-рано беше съобщено, че бедства в труднодостъпен район край езерото Черни гьол, е било изведено с помощта на военен хеликоптер, предава bTV.
В операцията се е включил екипаж на вертолет AS 532 AL Cougar от 24-та авиационна база – Крумово. Хеликоптерът е бил изпратен по искане на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Благоевград и с разрешение на началника на отбраната.
Вертолетът е излетял в 10:23 ч. С помощта на бордната лебедка пострадалият е бил изведен от труднодостъпния район при съвместни действия на военнослужещите и екипите на Планинската спасителна служба.
Около два часа по-късно хеликоптерът се е завърнал на летище Крумово, съобщават от пресцентъра на Министерството на отбраната.
Планинската спасителна служба в Благоевград започна акцията заради пострадалото момче в събота вечер.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
След случая с непълнолетни в Пловдив: Настояват за въвеждане на оценка за дисциплина и за ограничаване на социалните мрежи от ученици
Дата: 17/08, 11:34
Мадона отпразнува 68-ия си рожден ден на гръцкия остров Корфу
Дата: 17/08, 11:31
22-годишен се удави в морето в Ахтопол
Дата: 17/08, 11:27
Мъж почина в Спешното в Павликени, роднините му започнаха да трошат линейка
Дата: 17/08, 11:13