Христо Иванов: Ще се борим България да има работещо управление


28/06/2023, 21:17

Снимка: Булфото

"България трябва да има управление и ние сме длъжни да се преборим за всеки елемент от него, за да го направим работещо и да прекараме страната през тези много сложни води, в които се оказва целият свят. И ние ще го направим независимо от високата цена, която ще платим". Това заяви председателят на “Да, България” Христо Иванов в предаването “Въпросите” по ТВ1. 

По думите му партиите са длъжни да решават въпроса за управлението, а не за собственото си съществуване в морален комфорт като опозиция. И подчерта, че “Продължаваме промяната - Демократична България” прави огромни компромиси и тежки баланси в името на стабилно работещо управление. 

“Трябва да отчитаме, че започна война, която се води не някъде в полетата на Украйна, а през нас. На този фон България не можеше да продължава да потъва в тотална неуправляемост. Ние имахме парламент, който 2 години не можа да излъчи управление. Президент, който постепенно започна да концентрира власт в себе си. И обществото 5 пъти ни каза, че ще трябва да намерим платформа, на която да работим заедно”, каза той. 

 Иванов описва назначаването на Борислав Сарафов на позицията главен прокурор като върха на безизходицата. Той посочи, че сценарият на обединението е да създаде системни промени в институциите, които да бъдат в съответствие с международните стандарти. 

“Гешев беше инструмент на един Господ и след това реши да бъде инструмент на друг Господ - в това няма правосъдие. Това може да удовлетворява нашето желание да видим определени лица, които не харесваме, наказани, но наказанието невинаги е правосъдие”, коментира Иванов. 

Съпредседателят на ДБ посочи, че Възраждане “канализират смес от страх и гняв, която реагира по непредсказуем начин”. И допълни, че единственият начин това поведение да бъде спряно, е да се създаде стабилно управление. 

“Единственият начин да обърнем тенденцията за растеж на “Възраждане” е да имаме управление, което да е стабилно, да започне да произвежда резултати и да дава аргументи на хората, че има смисъл да живеем заедно, че има смисъл да живеем в Европа”, завърши Христо Иванов.  

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Преди да наемете майстор — проверете дали не можете да го направите сами с тези инструменти
Дата: 04/05, 11:52

Домусчиев с остра критика към икономическата и фискалната политика
Дата: 04/05, 11:50

Гюров: Оставяме около 2 млрд. евро повече в бюджета за следващото правителство
Дата: 04/05, 11:41

През тази седмица продължава почистването на шахти във варненския район "Одесос"
Дата: 04/05, 11:28

Здравният министър: Установени са сериозни ценови разлики между лечебни заведения с "фрапантни разлики"
Дата: 04/05, 11:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия