В Австрия ще изземват колите на шофьорите, превишили скоростта


06/07/2023, 21:57

Снимка: Pexels

Австрийският парламент одобри законопроект, който ще позволи на властите да конфискуват автомобилите на хора, хванати да шофират с много по-висока от допустимата скорост, предаде АП, цитирана от БТА.

Вчера депутатите одобриха законопроект, който предвижда временно да се конфискуват автомобилите на хора, които превишат скоростта с повече от 60 км/ч в населени места и с над 70 км/ч по извънградските пътища. При повторни нарушения автомобилите могат да бъдат конфискувани за постоянно и продадени на търг.

На водачите, които превишат скоростта с над 80 км/ч в застроени райони или с над 90 км/ч в извънградски райони, може да бъдат конфискувани автомобилите им след първото нарушение.

Очаква се мярката да влезе в сила през март 2024 г.

Проектозаконът бе одобрен с подкрепата на депутатите от управляващата коалиция на консервативната Австрийска народна партия и партията на "Зелените", както и с подкрепата на опозиционната лявоцентристка Австрийска социалдемократическа партия.

Другите две опозиционни партии гласуваха "против" плана, като изтъкнаха правни проблеми с мерките и оспориха ефективността му.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Смилов: Новият правосъден министър ме притеснява
Дата: 08/05, 10:09

Явор Дачков: Много добра реч на Румен Радев в парламента
Дата: 08/05, 10:08

Ипотечен калкулатор - или кога да си направите сметката, преди да вкарате депозит за жилище?
Дата: 08/05, 10:08

„Асфалтът е колкото нокът“: Спорен ремонт на 500 метра улици в село Лик - за над 50 хиляди евро преди изборите
Дата: 08/05, 10:02

Кирил Петков за кабинета „Радев“: Хората зад ИТН свалиха моето правителство. Успели са да кадруват и днес
Дата: 08/05, 09:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия