Милов: Когато защитиш титлата си, чувството е неописуемо


22/04/2026, 22:38

Снимка Фейсбук

Първи думи на голям български спортист, след като покори върха на Стария континент.

Трикратният европейски шампион по борба в класически стил Кирил Милов коментира успеха си на тепиха в Тирана в интервю за БНТ. Българинът сподели, че чувството да спечели европейско злато за втора поредна година е неопусиемо.

"Чувството е неописуемо. Когато постигнеш върха е много хубаво. Когато го защитиш, чувството е неописуемо и съм много щастлив. Страшно трудно е, защото държавите вдигат много нивото. Към момента почти всеки един съперник има шанс".

По-рано днес във финална схватка 29-годишният българин надделя над Алекс Шоке (Унгария). Гордостта на Дупница сподели, че с унгареца са тренирали и познават добре играта си. Двамата са мерили сили и в официална среща и преди и Милов е надделявал и в предишните случаи, пише Спортал.бг.

"На лагер в Хърватия се борихме с Шоке. Знаем си добрите и слабите страни. Успях да взема първия партер, което е важно. Два пъти ме свалиха в партер, но аз се защитих и взех победата".

Милов коментира и завръщането си в националния отбор на България по борба и участието му в международни състезания. Припомняме, че поради конфликти във федерацията, той не се участваше в централизираната подготовка на националите, но от скоро отново е сред редиците на селекционера Стефан Тошев.

"Смятам, че всяко нещо, което идва е урок или тест и трябва да го премина. Не съжалявам за нищо в живота ми. То ме е изградило в личността, която съм. Ще си почина една-две седмици и после гледам към Световното", заяви Милов.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



„Властелинът на пръстените“ се завръща на екран
Дата: 23/04, 02:00

Как се прави здрав корем
Дата: 23/04, 01:40

23 април е Международният ден на книгата и авторското право
Дата: 23/04, 01:30

Часове преди европейското първенство Насар обяви: Готов съм да дам, каквото мога, за да бъде България най-отгоре
Дата: 23/04, 01:00

НАСА представи новия си космически телескоп
Дата: 23/04, 00:45

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия