Снимка: Агенция "Митници"
Близо 40 000 къса контрабандни цигари откриха служители на МП Капитан Андреево при проверка на лек автомобил, влизащ в страната от Турция.
На 11 юни около 22:00 ч. на пункта пристига лек автомобил с българска регистрация. Водачът - български гражданин, който пътувал сам от Турция за България, заявил, че няма нищо за деклариране.

След анализ на риска митническите служители селектират превозното средство за щателна митническа проверка. В хода на контролните действия във фабричните кухини, в пода под мокета, са установени кутии с цигари. Общият брой на откритите тютюневи изделия е 1984 кутии (39 680 къса) цигари, всички без български акцизен бандерол, съобщават от Агенция "Митници".
Цигарите са задържани. На шофьора е съставен акт по Закона за митниците за пренасяне на акцизни стоки през държавната граница без знанието и разрешението на митническите органи.
Само за първите 12 дни на месец юни митническите служители на МП Капитан Андреево са задържали близо 500 000 къса нелегални цигари.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 17/06, 10:10
Закопчаха четирима с наркотици по улиците на Варна
Дата: 17/06, 10:07
Цените по българското Черноморие: В Созопол цацата е 12 евро, в Несебър калмарите са 13 евро
Дата: 17/06, 10:011 Коментар
Бивш министър на МРРБ: Лот на "Хемус" е построен и завършен в нищото, министър Шишков може да направи писта за състезания
Дата: 17/06, 09:53