кадър Нова нюз
редактор Веселин Златков
След скандала с изтеклите към порнографски сайтове записи от камери в салони за красота и АГ кабинети, специалистът по киберсигурност Явор Колев коментира, че е напълно възможно да бъдат компрометирани и камерите в домовете ни. По Нова нюз той обясни, че има тенденция семейства да бъдат наблюдавани онлайн в домовете им.
„Освен от извратеняци, тези видеа се правят и с цел изнудване”, подчерта Колев. Той допълни, че ако монтираме камери в дома си, задължително трябва да сложим сложна, „къдрава” парола с различни цифри, букви и символи. Иначе е много лесно да бъде получен достъп до устройствата, обясни специалистът.
Колев каза също, че фирмите, които монтират камери, трябва да познават много добре закона. Те сами трябва да обяснят на клиентите си, къде е позволено да има наблюдение и в кои „интимни” помещения не може, допълни експертът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Йотова ще проведе консултации с АПС, МЕЧ и "Величие"
Дата: 10/02, 08:37
Неизвестен подпалвач всява паника в столичен квартал
Дата: 10/02, 08:21
Глобиха Черно море и Спартак след дербито
Дата: 10/02, 08:19
След бруталното нападение с нож във Варна: Нападателят е задържан, няма данни за психично разтройство
Дата: 10/02, 08:17
Киселова: Премиерът ще е ясен в сряда или четвъртък
Дата: 10/02, 07:561 Коментар