Свлачище в Индия погуби 10 човека, поне 100 са в неизвестност


20/07/2023, 12:36

Снимка Pixabay

Спасителни екипи в Индия издирват на труден терен и при лоши метеорологични условия 100 души, за които има съмнения, че са откъснати от света от свлачище. Засега стихията е причинила смъртта на най-малко 10 души, предаде Ройтерс, като се позова на местни официални представители, пише БТА.

Свлачището е  затрупало посред нощ отдалеченото планинско село Иршалвади в западния щат Махаращра, на около 60 километра от град Мумбай, съобщиха официални лица. Досега над 80 души са били спасени.

Смята се, че в селото са живеели най-малко 225 души, съобщи заместник-премиерът на щата Девендра Фаднавис. Има съмнения, че 100 души може да са затрупани от калните маси.

На спасителните екипи се налага да се придвижват с оборудването си в продължение на около два часа, за да достигнат до мястото на свлачището. В операциите са включени и специално обучени кучета.

Издирването се извършва под проливен дъжд и в мъгла, а от време на време от склоновете се срутват големи скали.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



В понеделник започва електронният прием за общинските детски градини във Варна
Дата: 10/05, 12:40

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 12:40

Патриарх Даниил: Дай боже и в днешно време Църквата ни да ражда светци
Дата: 10/05, 12:30

БФС с позиция след расисткия скандал на „Тича"
Дата: 10/05, 12:20

Васил Терзиев: Готови сме за Джиро д’Италия
Дата: 10/05, 12:101 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия