Кадър България он ер
Скулптура, посветена на твореца, който превърна ежедневието в изкуство и смях – Чудомир, ще радва жителите на Казанлък.
Авторът на разказа "Нашенци" и на карикатурата "На избори" - Димитър Чорбаджиев, в реален ръст, седнал на пейка – така ще изглежда композицията в центъра на Казанлък.
Предложението е на общинския съветник Мария Цонева.
"Искахме тя да бъде по-разчупена и по нетрадиционен начин, сякаш продължава да наблюдава града и е готов всеки момент да извади скицника си", разказа Цонева пред България он ер.
Представиха творчеството на писателя в българско училище в Париж
От Литературно-художествения музей "Чудомир" представиха творчеството му и в Париж по покана на българското училище "Св. Св. Кирил и Методий".
"Завладяващо е да усетиш как предизвикваш блясъка в очите на малки деца. Училището по карикатура, което също проведохме там, беше много емоционално. Децата дойдоха на следващия ден да кажат как никога не са рисували досега, а сега са изрисували цял блоков лист", коментира директорът на музей ''Чудомир'' в Казанлък Добрина Матова.
Проектът за паметника е дело на казанлъшкия художник Иван Салабашев, а представянето във Франция премина под надслов "Този чуден Чудомир".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Дайнов: Тук голямата загадка е Радев, който няма време да направи сериозна партия
Дата: 23/01, 11:40
Повече от признание: седми път Top Employer
Дата: 23/01, 11:40
Радостин Василев за проваления кворум в НС: Ръчната е дръпната от Борисов, защото е Зайко Байко
Дата: 23/01, 11:35
Василев към журналистите: Може ли първите седем години да си ги спомните?
Дата: 23/01, 11:281 Коментар
Безплатен куклен театър и работилници очакват децата на Варна всяка неделя
Дата: 23/01, 11:28