Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова тв
Виждаме, че със законодателни промени държавата се опитва да се справи уродите на пътя. Аз смятам, че да отнемеш колата на дрогиран или пиян шофьор, е добра мярка, коментира Виктор Николаев във връзка с първите отнети превозни средства.
Той обаче призова депутатите към нещо съвсем конкретно.
Не бъдете некадърни! Това е призивът ни към депутатите и към изпълнителната власт. Направете така, че правилата да работят и наистина да санкционират виновните, а не да пострадат невинии, коментира той.
И даде за пример случаите, в които човек е взел хапче за главоболие, качва се в колата, спира го полицията, а полевия тест отчита положителен резултат за наркотици. В страната има едва три лицензирани лаборатории, с които МВР работи и не са единични случаите, в които потърпевши водачи чакат месеци наред - 6-10 месеца, за да им излязат резултатите, които в част от случаите се оказват наистина отрицателни.
Тези с гонките по пътищата, продължават с гонките, ама тях отнемането на кола не ги грози. И карат колите си на жълтите павета, и среден пръст показват и на останалите водачите, и на самата власт, завърши коментара си Николаев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
30 градуса по Черноморието
Дата: 21/08, 06:00
Черноморски вечери в Екопарк Варна на 22 и 23 август
Дата: 21/08, 05:20
Как да спестим 20% от седмичния бюджет с пазаруване в Lidl?
Дата: 21/08, 05:00
Хороскоп за петък: Телец - рутина; Рак - баланс; Дева - напрежение; Скорпион - тайни мисли; Водолей - различия
Дата: 21/08, 04:30
На 21 август 1911 г. картината Мона Лиза на Да Винчи е открадната от служител на Лувъра и открита години по-късно
Дата: 21/08, 04:00