Снимка Булфото
Доц. Ангел Кунчев направи любопитен коментар по повод състоянието на водата в родното море.
"Евтина сензация, която може да струва скъпо на страната ни!", коментира във Фейсбук главният държавен инспектор доц. Ангел Кунчев по повод излязлата в медиите информация, че плажовете по Южното Черноморие са замърсени с до 41 пъти над нормата.
Той уточнява, че от една седмица е на Южния плаж в Приморско.
"Засега не съм видял тълпи от болни пациенти. Редно е когато се обявяват такива данни да се публикуват и протоколите от изследванията... Вместо това се поставя под съмнение професионализма на колегите от РЗИ Бургас, което е най-малкото неетично!", пише в емоционален пост главният държавен инспектор.
По думите му, ако се вземат проби 1-2 дни след бури и обилни валежи, в морето ударно навлизат големи маси вода от реките. А ако се вземе вода от застояло езерце, може да се докаже и замърсяване 400 пъти над нормата, пише tribune.bg.
"И един въпрос, които няма нищо общо със ситуацията - знаете ли някоя НПО от Гърция или Турция, която в разгара на сезона изпълнява проект, които доказва каква помийна яма е морето им?", попита риторично доц. Кунчев.
Той е дал указания на РЗИ Бургас да покани изпълнителите на проекта да вземат и изработят заедно проби от морето.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Близо 3500 бегачи се очакват на старта в 11-ото издание на Маратон Варна
Дата: 13/05, 12:59
Вътрешният министър: Снемането на охраната от НСО на Пеевски и Борисов е направено след анализ, не е политически акт
Дата: 13/05, 12:50
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 12:50
КСБ: Инфраструктурата трябва да настигне инвестициите във Варна, а не инвестициите да спрат
Дата: 13/05, 12:50
Лекар: Патронажната грижа за новородени крие рискове - няма връзка между специалистите
Дата: 13/05, 12:42