Лекарите опитват да събудят от комата малкия Стефчо, който падна от ескалатора в мола


27/08/2013, 11:02

Спряна е седацията на малкия Стефан, който миналата седмица падна от ескалатора в Гранд мол от близо 10 метра височина. Това означава, че той постепенно се извежда от медикаментозната кома.

"Детето реагира, изпълнява команди, но все още не е в пълно съзнание“, коментира зам.-шефът на МБАЛ „Св. Анна“ проф. Дико Бошнаков. Той посочи, че състоянието на момченцето, което утре навършва 4 годинки, е по-добро. Хемодинамиката му – пулс, кръвно, сърдечна дейност, е стабилна и коремът вече е спокоен.

Този следобед реаниматорите на Стефан ще направят опит да го екстубират. Ако обаче детето има някакви затруднения и дишането не е нормално, ще се върне отново на командно дишане, посочи професорът. „Всеки ден се прави нещо и макар бавно, състоянието се подобрява. Но все още е рано за прогнози, че всичко със здравето на детето ще бъде наред“, допълни проф. Бошнаков.

Юлия Георгиева

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



НЗОК: Пациентите с автоимунни заболявания получават подкрепа за прегледи, изследвания и терапия
Дата: 23/08, 00:30

Йотова на Петрова нива: С почит към миналото можем да градим общото бъдеще на България
Дата: 23/08, 00:01

„Най-дългата вечеря на плажа“ събра стотици във Варна
Дата: 22/08, 23:51

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 22/08, 23:50

Ясен Петров се извини на феновете на Спартак за тежкото поражение от Левски
Дата: 22/08, 23:44

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия