Снимка Pixabay
На жителите по западното крайбрежие на Флорида беше наредено да се евакуират във вторник преди урагана Идалия.
Синоптиците предупредиха, че бурята се засилва над Мексиканския залив и вероятно ще стане „изключително опасна“, преди да достигне сушата, предава БГНЕС.
Очаква се топлите води в близост до залива, близо до 31 градуса по Целзий, да превърнат Идалия в „изключително опасен голям ураган, преди да стигне до сушата утре“, каза НЦУ.
Големите урагани обикновено се класифицират като категория 3 или по-висока по петстепенната скала на Сафир-Симпсън. Бури, които според НЦУ могат да причинят „опустошителни“ и „катастрофални“ щети.
Губернаторът на Флорида Рон ДеСантис призова хората в евакуационните зони по крайбрежието на Персийския залив да си тръгнат „сега“.
Международното летище в Тампа е затворено заради бурята, а близката база на военновъздушните сили на САЩ нареди задължителна евакуация на „лица и зависими лица, които не участват в мисията“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Смилов: Новият правосъден министър ме притеснява
Дата: 08/05, 10:09
Явор Дачков: Много добра реч на Румен Радев в парламента
Дата: 08/05, 10:08
Ипотечен калкулатор - или кога да си направите сметката, преди да вкарате депозит за жилище?
Дата: 08/05, 10:08
„Асфалтът е колкото нокът“: Спорен ремонт на 500 метра улици в село Лик - за над 50 хиляди евро преди изборите
Дата: 08/05, 10:02
Кирил Петков за кабинета „Радев“: Хората зад ИТН свалиха моето правителство. Успели са да кадруват и днес
Дата: 08/05, 09:50