Сателитни снимки показват: Русия изгражда военни бази до границата с Финландия


10/09/2023, 21:21

Кадър Yle

В гарнизона Алакуртти и във военното депо в Петрозаводск са построени големи хангари, които се използват за поддръжка и съхранение на оборудване. Министерството на отбраната на Финландия смята, че те не представляват заплаха за страната, пише финландската национална телевизия Yle на своя сайт, предаде Фокус.

Сателитни снимки, получени от Yle, показват, че на територията на гарнизона Алакуртти и на военния склад в Петрозаводск са построени големи хангари за обслужване и съхранение на оборудване.

В същото време все повече оборудване от Петрозаводск се прехвърля на украинския фронт.

Тези строителни проекти са първият осезаем знак, че след много години Русия отново е започнала да инвестира във военни бази край Финландия.

Русия неведнъж е заплашвала да предприеме ответни мерки срещу членството на Финландия и Швеция в НАТО, припомня местната медия.

През декември миналата година руският министър на отбраната Сергей Шойгу заяви, че Русия планира да укрепи въоръжените си сили в близост до финландската граница. Миналия месец той повтори думите си.

Според военният експерт майор Марко Еклунд строителните работи не означават, че Русия увеличава войските си на финландската граница.

"Приоритетът на военния склад в Петрозаводск сега вероятно е да се ремонтира и доставя оборудване за украинския фронт. Предполагам, че хангарът, който е издигнат там, е ремонтен. Тоест това е покрито помещение за времето на есенните и зимните студове, за да може оборудването да бъде обслужвано".

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иванов: В мерките липсва борба с цените на горивата. Това е генезисът на поскъпването на храните
Дата: 11/05, 18:27

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 18:20

16-годишен получи обвинение за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 11/05, 18:161 Коментар

Костадинов: Предложените от формацията на Радев мерки показват некомпетентност
Дата: 11/05, 18:081 Коментар

Навръх 35-ата си годишнина ПГИТ „Д-р Иван Богоров“ във Варна разкри STEM център
Дата: 11/05, 17:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия