Снимка: Булфото
Праисторическият солодобивен и градски център „Провадия-Солницата“ ще е отворен за туристи през празничните дни, съобщават от археологическата забележителност.
Посещения там са възможни през поредицата почивни дни около Великден, от 1 май до Гергьовден, както и на 9,10 и 11 май. Обиколките са с екскурзовод на всеки кръгъл час, последната започва в 15 ч., предава БНР
По традиция туристите ще бъдат водени от екскурзовод. Посещения от групи ще бъдат възможни и през работните дни до 11 май, но след предварителна заявка в Историческия музей в Провадия на тел. 0895431974.
Солодобивният и градски център край Провадия е датиран към 5500 – 4300 г. пр. Хр. Селището е било изключително добре укрепено, включително с радиални стени, и засега няма данни за друга такава каменна цитадела в Европа отпреди 7 хиляди години.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Реал Мадрид започна мача си за Купата на краля
Дата: 17/12, 22:10
КУБ Корпорация не намалява темпото и строи обекти в чужбина успоредно с работата във Варна
Дата: 17/12, 22:10
Прегазеният мъж се е движил по средата на платното на АМ "Тракия"
Дата: 17/12, 22:09
Ето кой стадион е фаворит да приеме финала на Мондиал 2030
Дата: 17/12, 22:03
Наталия Симеонова се завръща
Дата: 17/12, 21:58