кадър: БНТ
Общо пет златни медала ще бъдат раздадени в днешния последен ден на Зимните олимпийски игри в Милано – Кортина.
В 11:00 часа българско време ще започне женският масов старт на 50 километра класически стил в ски бягането. Това реално е дебют на тази дистанция при дамите на Олимпийски игри, тъй като до Пекин 2022 те се състезаваха на 30 километра, припомня Спортал.
От 11:40 часа ще стартира и финалът на женския халфпайп в ските свободен стил, който оригинално трябваше да се проведе вчера. Той обаче беше отложен заради обилен снеговалеж в Ливиньо.
В 12:05 часа ще бъде определен и новият шампион по кърлинг за жени, а за златото ще спорят четворките на Швеция и Швейцария. В двубоят между двата тима от предварителната фаза на турнира, който се игра в понеделник, Швеция се наложи с 6:4.
От 13:15 часа ще стартира и последният четвърти манш на състезанието по бобслей за четворка мъже. Третият манш ще стартира в 11:00 часа.
А гвоздеят на финалния ден ще бъде финалът на мъжкия хокеен турнир, в който един срещу друг ще се изправят двата колоса Канада и САЩ. Мачът, с който ще бъде определен и последният шампион на 25-тите Зимни олимпийски игри ще стартира в 15:10 часа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Григор Димитров отпадна на старта в Акапулко
Дата: 25/02, 08:33
Тръмп: Америка се намира в златна ера
Дата: 25/02, 08:28
ГЕРБ-СДС ще се регистрира в ЦИК за изборите на 19 април
Дата: 25/02, 08:25
Новите колекции в Bonito.bg: Защо дамските обувки от Legero, Ara, Caprice и Peter Kaiser са инвестиция в самочувствие?
Дата: 25/02, 08:20
Свличане край бул. "Васил Левски" застрашава имоти във Варна
Дата: 25/02, 08:17