НС прие споразумението между властта и протестиращите миньори


04/10/2023, 15:50

Снимка Булфото, архив

След бурни дебати в пленарна зала депутатите в Народното събрание приеха постигнатото споразумение между изпълнителната власт, синдикатите и протестиращите миньори заради така наречените териториални планове за регионите, които ще бъдат засегнати от прехода към зелена енергия.
"За" гласуваха 133-ма депутати. "Против" са 66. "Въздържали се" няма. Един от ГЕРБ е гласувал с "против". От ПП-ДБ - двама.

След пет дни на демонстрации от страна на енергетиците заради така наречените териториални планове, вчера бе постигнато споразумение между синдикати, протестиращи и изпълнителната власт, а днес депутатите го гласуват на извънредно заседание.

"Това споразумение беше искане от протестиращите, които дойдоха с предложение от шест точки. Искането това споразумение да бъде внесено в НС беше на протестиращите и ние се съгласихме. Всеки, който оспорва нуждата от такова споразумение, възразява срещу техните искания. По отношение на ПВУ и териториалните планове - казах го няколко пъти, но който не иска да го чуе, не го чу. Ще го кажа отново - с внасянето на териториалните планове и предложенията за промени в ПВУ изпълняваме точно тези решения, които са в основата на точка 2”, посочи от парламентарната трибуна премиерът акад. Николай Денков.

Заради репликата му "неуважаеми депутати" се стигна до призиви за оставка. От ИТН и "Възраждане" инициираха подписка за вот на недоверие срещу правителството.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



38 пожара са потушени у нас през изминалото денонощие
Дата: 11/05, 08:59

България е четвърта в Югоизточна Европа по безопасна вода
Дата: 11/05, 08:461 Коментар

Протести и напрежение в Габрово след масово сбиване, все още няма повдигнати обвинения
Дата: 11/05, 08:43

Карловци: Ако решат да го затворят, нашите деца умират
Дата: 11/05, 08:35

До края на лятото изграждат временен обход над свлачището между Пампорово и Смолян
Дата: 11/05, 08:27

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия