Кадър БНТ
Бразилия ще свика извънредно заседание на Съвета за сигурност на ООН заради атаката срещу Израел, предаде Ройтерс, като се позова на бразилското външно министерство, съобщи БТА.
Бразилия, която този месец е ротационен председател на Съвета за сигурност на ООН, осъди атаките срещу Израел и изрази солидарността си с израелците, като в същото време изрази отново убедеността си, че израелско-палестинският конфликт следва да има двудържавно решение.
Палестинското ислямистко движение Хамас предприе днес най-голямата атака срещу Израел от години, като уби най-малко 40 души и рани хиляди. Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че страната му е във война и обеща възмездие за атаката.
"Бразилското правителство още веднъж изразява позицията си, че няма оправдание за прибягването до насилие, особено срещу цивилни, и призовава всички страни да проявят максимална сдържаност, за да не се стига до ескалация", каза бразилското външно министерство.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Почина Константин Чакъров
Дата: 05/05, 23:27
Ямал поднови тренировки след контузията
Дата: 05/05, 23:20
Показаха облеклото, с което Дара ще излезе на финала на Евровизия
Дата: 05/05, 23:15
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 05/05, 23:10
20-годишен от Пловдив е в ареста след чатове и среща с 13-годишна ученичка
Дата: 05/05, 23:07